Jesteśmy pierwszą zeroemisyjną firmą IT w energetyce, a nie tylko tworzymy rozwiązania przyjazne środowisku

W Transition Technologies-Systems utworzyliśmy specjalny dział zajmujący się rozwiązaniami IT dla rynku OZE (wind, PV). Nowa linia produktowa LUXtrade GREEN Energy pozwala na aktywną obsługę handlową energii odnawialnej oraz bilansowanie KSE.

Nasze rozwiązania wykorzystywane są na potrzeby ochrony środowiska (m.in. E-hałas M i E-hałas P). Wszystkie nasze systemy są dostosowane do wymogów europejskiego Green Dealu.

Nasze biuro zasilane jest energią słoneczną pochodzącą z paneli fotowoltaicznych na dachu budynku. Nasza flota składa się w 40% z samochodów hybrydowych, a pracownicy mogą korzystać z dostępnych hulajnóg elektrycznych.

Spotkania, które mogą generować duży ślad węglowy, prowadzimy w formie zdalnej. Certyfikujemy się tak, aby niezależne organy oceniły nasze starania o status „zielonej firmy”. W 2023 roku otrzymaliśmy certyfikat środowiskowy ISO 14001, który jest potwierdzeniem naszego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

JESTEŚMY PO ZIELONEJ STRONIE MOCY NA CO DZIEŃ!

W ramach CSR prowadzimy działania kompensacyjne oraz akcje ekologiczne, mające na celu uświadamianie społeczeństwa i naszych pracowników na temat zachodzących zmian klimatycznych i sposobach ochrony środowiska. Nasz ślad węglowy zmniejsza się z roku na rok, a nasi pracownicy wspierają nas w działaniach proekologicznych.

Dzięki zaangażowaniu środowiskowemu możemy pochwalić się statusem PIERWSZEJ POLSKIEJ ZEROEMISYJNEJ FIRMY IT W ENERGETYCE!

DOBRO PLANETY ZAWSZE STAWIAMY NA PIERWSZYM MIEJSCU, A PLANETA BEZ DRZEW NIE MA PRZYSZŁOŚCI

W ramach działań kompensacyjnych cyklicznie realizujemy kampanię TTgoesTREES. Już po raz kolejny nasi pracownicy licznie dołączyli do akcji i posadzili drzewa w swojej okolicy.

Bycie „zielonym” wcale nie jest takie proste. Z administracyjnego punktu widzenia, program TTgoesGreen, który prowadzimy od ponad 2 lat, to wymagający bieg z przeszkodami. Począwszy od starań o to, aby biuro było jak najbardziej ekologiczne (segregowanie śmieci, fotowoltaika na dachu, zielone inicjatywy), poprzez flotę samochodową, kończąc na uświadamianiu pracownikom o tym, że każde nawet najmniejsze działanie ma sens. Nasza droga do całkowitej zeroemisyjności jest jeszcze długa i kręta, ale zdecydowanie warto podjąć się tego wyzwania!

0

wskaźnik CO2 na jednego pracownika w 2023 roku

0
%

samochodów hybrydowych w naszej flocie

0

posadzone drzewa do 2023 roku

0

kg pochłanianego CO2 rocznie przez nasze drzewa